I když na apríla leckde sněžilo a Smrtná neděle nás zmrazila, Velikonoce se nezadržitelně blíží, aby nás i letos zaplavily nadějí a radostí z nového života.

Ať už slavíme Velikonoce v duchu křesťanské tradice, nebo jen jako svátky jara, symbolika je všudypřítomná a silná. Po dvou covidových letech konečně nemusíme řešit, s kým se o Velikonocích potkáme, naopak můžeme přivítat i nové hosty, kteří se s našimi velikonočními zvyky potkají nejspíš poprvé.

Doba je a bude složitá, ale o to víc jsou důležité malé radosti a schopnost předávat a sdílet to dobré, co si neseme od předků a chceme předat i našim dětem. A i když největší ozdobou je v tento čas příroda sama (pokud ji nespálil mráz), snad každý chce mít aspoň kousek velikonočního zázraku i doma, kde tráví čas se svými nejbližšími.

Stačí objevit ty pravé poklady – tradiční kraslice z Lidové dílny 322 z Broumovska

originální drátěné a textilní dekorace z Galerie na drátku z Kraje blanických rytířů

anebo rozkvetlou keramiku Ivety Kůsové ze Šumavy.

K velikonočnímu beránkovi budeme nutně potřebovat kafe, třeba Poklad z regionu z Opavského Slezska, nebo Albercu od Zobana z Českého středohoří,

 

k mazanci Veselou marmeládu z Moravského krasu z netradičních starých odrůd,

a pro ty, kdo si nepotrpí na sladké, je tu stále naše klasika – Valašská zabijačka a Tatínkova edice od Machače z Beskyd.

   

A pokud máte jen chvilku času, stačí trochu porozhlédnout, objevíte určitě pokladů ještě daleko víc!