Asi to tak vnímáme všichni - jen co přišlo (snad oprávněné) uvolnění z dvouletých kleští pandemie, dolehlo na nás něco ještě tíživějšího. Skutečná válka, v Evropě, pár set kilometrů od našich hranic. V médiích před tím není úniku, děsivé zprávy z míst bojů střídají většinou také nepovzbudivé úvahy, jak to může dopadnout, a jak to změní dosavadní svět. Ale současně tu jsou i pozitivní emoce a dojemné příběhy lidské solidarity. Aspoň trochu teď může pomoci opravdu každý a i drobnosti mohou vracet naději do násilně rozvrácených životů našich blízkých sousedů. 

Inventuru v hodnotách nám udělala už pandemie, zjistili jsme, co všechno můžeme postrádat, a bez čeho se naopak neobejdeme. Že technologie jsou mocné, ale skutečný lidský kontakt nenahradí. A že podpora lidí, kteří v našem bezprostředním okolí ještě dokážou něco vyrobit vlastníma rukama, dává nám samotným jistotu k nezaplacení.

Zeměkoule se, přes všechny šrámy, které jí lidstvo zasazuje, točí dál. Je tu zase jaro a s ním i všechny symboly znovu vzkříšeného života. Pusťme k sobě tu úžasnou energii, užívejme každý klidný den a oslavme příchod jara i Velikonoce se svými blízkými, a máme-li možnost, i s našimi dočasnými hosty.

Poklady z regionů vám pomohou ozdobit stůl i zahradu, očistit tělo i mysl, mlsat i hodovat. Stačí si vybrat ve stále se rozšiřující nabídce produktů s "rodokmenem", prokazatelným původem v některém z našich krásných regionů.

Malované kraslice vám dodá Hana Váňová z Broumovska

 
 
Košíky a ošatky na vejce i velikonoční dobroty máme od Davida Čížka ze Zápraží.

 

Šitou radost zaručí Dílna HAMA 

 

Pleť vyčistíte s balzámem od ALMA Linné

Zevnitř k jarnímu detoxu pomohou čaje Renáty Jahodové

Energii získáte z poctivého masa od Machače

Ale taky máme čokoládu z měsíce nebo nové kafe od Zobana,

 

a další desítky pokladů z regionů, které čekají na své objevení!