Katka Solčanová – Prajzulka

Katka Solčanová – Prajzulka

Katka Solčanová je energická mladá žena, která i z invalidního vozíku zvládá péči o rodinu, vlastní tvorbu i pořádání tvořivých akcí pro veřejnost.


Rautis

Rautis

S více jak stoletou tradicí se v Poniklé ručně vyrábí vánoční ozdoby z foukaných skleněných perlí. Rodinná dílna v Poniklé je jediným místem na světě, kde se původní způsob výroby osobitých perličkových vánočních ozdob zachoval.


MýdLenka

MýdLenka

Představte si jaro na Šumavě. Jste v lese, kde stromy pomalu ukazují nové listí, všude je plno bílých květů sasanek a modrých podléšek. Jdete kolem horské bystřiny, všude to voní a i vy máte pocit čistoty, svěžesti a cítíte se jako královna jara. Chtěly byste si tento pocit vybavit i za podzimních mlhavých rán, kdy vstáváte do šera a v koupelně ospale mžouráte do zrcadla?

 Bude vám k tomu stačit jeden malý kousek mýdla, vyrobený šikovnýma rukama Lenky Sojkové, která svou kosmetickou značku nazvala příznačně MýdLenka.


Lenka Veselá

Lenka Veselá

Naše ovocné dobroty vznikají ve Žďáře v Moravském krasu, téměř na dohled od proslulé propasti Macocha, v kraji skalnatých strání porostlých šípky, které září a lákají k utržení. A šípkový extra džem je také naší hlavní specialitou. Ochutnali ho dokonce už i v Indii.

Veselé extra džemy a džemy bez cukru vyrábíme i z mnoha dalších druhů ovoce. Rádi zpracováváme i staré, téměř zapomenuté odrůdy, jako např. mišpule nebo oskeruše. Představujeme Vám džemy vyrobené s láskou, s vášní pro kombinace jednotlivých druhů ovoce, džemy, ve kterých se snoubí ovoce s kořením.

Veselá marmeláda je jedlý dárek, který dokáže vykouzlit úsměv. A navíc si v něm odnášíte domů i kousek „našeho úsměvu“.


Iveta Kůsová - Keramika ze Šumavy

Iveta Kůsová - Keramika ze Šumavy

Kouzlo tvoření z keramické hlíny jsem objevila zhruba před 17ti lety, kdy jsem začala chodit u nás v Sušici na keramický kroužek pro rodiče s dětmi. Byla to láska na první pohled. Začala jsem vyrábět dárky pro rodinu a přátele. Půjčovala jsem si knihy zabývající se keramikou a modelováním. Spolupracuji s různými výtvarníky, se kterými si vyměňujeme zkušenosti.  


MoonChocolate

MoonChocolate

Dovedete si představit svět bez čokolády? Bez božích tmavých tabulek, které tak fantasticky chutnají? My ne. 

Léto 2018 je pro nás asi totéž jako přistání člověka na Měsíci. Nejen symbolicky jsme zmáčkli tlačítko ON, které se ostatně stalo součástí našeho loga, a odstartovali jsme výrobu čokolády. Udělali jsme malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro MoonChocolate.


Pražírna kávy ZOBAN

Pražírna kávy ZOBAN

Kávu zbožňujeme. Vášeň a respekt do ní vnášíme během celého procesu, od pečlivého nákupu zelených zrn, přes pražení až po distribuci k Vám. Pražení neustále zdokonalujeme. Inspirujeme se moderními postupy od pražičů kávy z celého světa a přidáváme vlastní teorie i poznatky. Věříme, že to ve výsledném šálku poznáte.


Lidová dílna 322 (Hana Váňová a Martina Frydrychová)

Lidová dílna 322 (Hana Váňová a Martina Frydrychová)

Jsme maminka s dcerou. Na Broumovsku, v Polici nad Metují, vytváříme ručně malované kraslice, sklo a porcelán.

Protože si myslíme, že folklór není nuda ani retro. Věříme, že udržováním tradic se propojujeme s našimi předky i budoucí generací..."


Stavebnice Merkur

Stavebnice Merkur

Tradiční česká hračka se stoletou tradicí, snad nejznámější z českých stavebnic - to je kovová konstrukční stavebnice MERKUR. Měl ji váš otec, dopřejte ji svým dětem. Je to vysoce kreativní stavebnice (dnes je to moderní výraz). Postavíte z ní cokoliv, pokud máte dost dílků, a navíc může být atraktivně funkční díky doplňkům a převodům. Všechny díly šroubovací stavebnice Merkur jsou kovové (kromě několika druhů plastových výplní nebo kol) a spojují se šroubky a matičkami, jednoduchý šroubovák a klíč je vždy součástí sady. Ideální pro zlepšování motoriky začínajících školáků (zvlášť v dnešní době). K dispozici jsou základní stavební profily a dále různé typy kol, osy, převody a osazení, takže se dají vytvářet skutečné funkční konstrukce podle návodů nebo vlastních nápadů.

Merkur se vyrábí téměř sto let a je to od počátku do dneška česká firma. 


Frymburské marmelády z hotelu MAXANT

Frymburské marmelády z hotelu MAXANT

Domácí, poctivé a dělané s láskou – to všechno představují Frymburské marmelády. Jsou pojmenované podle malebného městečka u Lipenské přehrady. Symbolizují spojení přírody, domova a rodiny. A najdete v nich ovoce ze šumavských lesů a zahrad. Rodí s největší péčí pod rukama paní Procházkové v restaurační kuchyni hotelu MAXANT. Pro hotelové hosty jsou už samozřejmostí, a díky našemu obchodu se dostane i na další zájemce.

Další