Blanka Kučerová a Eva Hanoutová jsou dvě kreativní mladé ženy a maminky z Pojizeří – Vysokého a Rokytnice nad Jizerou. Blana vystudovala kroatistiku, překládala z chorvatštiny a pracovala v cestovním ruchu, Eva je vystudovaná malířka na sklo a lektorka výtvarných kroužků. Kromě toho, že obě vychovávají tři děti, stvořily společně OBLAK, vydavatelství zábavných sešitů na cesty a dalších nevšedních tiskovin.

Jejich rodinné sešity na cesty se hodí pro odpolední či večerní zábavu na dovolené, ale také pro domácí vzdělávání, pro školy v přírodě, pro hodiny vlastivědy, angličtiny, zeměpis, pro kluby seniorů... pro radost z vybarvování!
V netradičním bedekru naleznete 16 zajímavostí popsaných česky a anglicky(nejčastěji), ale umí i němčinu, polštinua třeba chorvatštinu.

Ve stejném konceptu (šestnáctistránkový sešit) vznikají i literární omalovánky. Jednotlivé dějové kapitoly, balady, charakteristiky či popisy mají vlastní obrázek k vybarvení a medailonek s rozborem (prostředky, charakteristiky, jazyk).