Co a kde děláme:

Kdo stojí za Smolenkou?....Květa, Bára, Vojta a Vašek Klecandovi ..... jsme malá rodinná firma. Vyrábíme produkty ze smrkové pryskyřice a pokračujeme tak v tradici našich předků. 

Mast ze smrkové pryskyřice se vařila v naší rodině od nepaměti. Recept na mast se předávala z generace na generaci. Nám předal recept náš praděda Alois, který se naučil vařit mast od své maminky Kateřiny. V dávných dobách bylo zcela běžné hledat pomoc od nemocí a neduhů v přírodě a myslím, že dnes lidé opět vyhledávají její sílu. Lidé znali léčivou schopnost smůly především na kožní potíže a různá zranění. 

Praděda Alois bydlel v malé vesničce na jihu Čech. V okolních lesích sbíral smůlu a vařil z ní mast, která se stala v celém kraji velmi oblíbenou.

Jak jsme se k tomu dostali:

Uplynulo mnoho času a v roce 2012 jsme se rozhodli náš rodinný recept oživit. Bylo to právě ve chvíli, kdy jsem byla s dcerou na mateřské dovolené a k původní práci účetní mě to moc nelákalo. Řekli jsme si, že zkusíme léčivou sílu pryskyřice nabídnout lidem. Nejprve bylo zapotřebí zajistit potřebnou legislativu. Nechali jsme naše produkty otestovat u Státního zdravotního ústavu a vypracovat Zprávy o bezpečnosti. Dále bylo potřeba mít zkolaudovanou provozovnu, ohlásit produkty na Evropském portále a další legislativní požadavky.

 Čím jsou naše výrobky zajímavé:

Následně jsme začaly s manželovou maminkou Květou mast z pryskyřice vyrábět a prodávat. Používáme stále stejný postup i suroviny, jako naši předci. Smůlu ručně sbíráme, přidáváme kvalitní přepuštěné máslo a včelí vosk. Účinek se skrývá ve smrkové pryskyřici, který je vysoce protizánětlivý a protimykotický. Mast ze smůly jsme nazvali Smolná mast a protože se stala u našich zákazníků velmi oblíbená, začali jsme rozšiřovat řadu výrobků ze smrkové pryskyřice. Nabízíme také Smolný krém, který je skvělý na pokožku se sklony k ekzémům. Dále můžeme představit Kúru na nehty, Masážní olej, Smolenka sprej, Mýdlo či Šumivou koupel. Vše vyrábíme vlastnoručně a poctivě. Jsme moc rádi, že můžeme nabídnout produkty, které dokáží pomoci stejně tak, jako dříve. Věříme a i naši zákazníci začínají věřit, že síla přírody je účinnější a zároveň šetrnější než umělé přípravky z lékárny.

Co plánujemei:

Plánujeme rozšiřovat řady produktů ze smrkové pryskyřice. Právě jsme poslali ke schválení nové výrobky: deodorant, pleťový krém, balzám na rty a smolnou mast s kostivalem.  Také jsme začali spolupracovat s chráněnou dílnou z Dobříše, která právě začíná šít kosmetické smolenkové tašky. Máte se na co těšit.