Co a kde dělám:

Jsem majitelkou malé, ale krásné firmy Přírodní cesta ke zdraví v Opavě, která pečuje o harmonické a plnohodnotné zdraví člověka. Díky své dlouholeté praxe s klienty, kterým míchám bylinné čaje na míru, jsem před dvěma lety založila svůj Bylinkový eshop.

Velmi si zakládám na kvalitě bylin. Ty si nechávám dodávat od certifikovaných firem, bio firem a firem, které dodržují zásady ekologického zemědělství.

Jsem zastánkyní použití bylin v různých formách (inhalace, koupele, tinktury, masti, sirupy, obklady), a také využití jejich silného potenciálu. Nejen při nachlazení, bolestech hlavy, svalů, kloubů, ale hlavně v podpoře celodenního výkonu, rekonvalescence či regenerace, při cestování, sportování, učení či přednášení. Zaměřuji se na různé profese, studenty i sportovce. Byliny vnímám v celém komplexu působení včetně jejich teplotního účinku na lidský organismus.

Jak jsem se k tomu dostala:

Narodila jsem se sice v Brně, ale 28 let prožitých v Malé Morávce v Jeseníkách (kam se stále vracím), do mě navždy vtisklo lásku a úctu k přírodě.

Studium zdravotní školy ve mně pak podnítilo zvídavost o fungování a propojenosti našeho těla a mysli, a jak jej udržovat v rovnováze pomocí dostupných přírodních principů. To, co mi nezodpověděla západní medicína, zodpověděly mi medicíny jiných kultur. U těch byly vždy základem byliny, které se používaly v různých formách. Já svůj talent objevila v míchání bylinných čajových směsí, výrobě mastí a tinktur.

Čím jsou moje výrobky zajímavé:

Své bylinné směsi komponuji tak, aby zlepšily rovnováhu našeho těla. Kombinuji jejich léčivý účinek s účinkem teplotním a s charakteristickou vlastností bylin.

Uvedu na příkladu: pokud máte suchý, drásavý kašel potřebujete bylinu, která jej zmírní. Při tomto typu kašle je tělo horké a vysušené, proto potřebuje “zavlažit a zchladit”. Tady nám báječně pomůže sléz a proskurník, jsou chladivé a slizovité. Sliz krásně hladí sliznice a suchost zmizí, kašel utichne.

Vyvinula jsem 72 druhů bylinných čajů dle vlastních originálních receptur. Vytvářím bylinné čajové směsi na míru po konzultaci s klientem, a také vytvářím bylinné čaje na zakázku pro firmy. Jak pro trh český, tak zahraniční.

Co mohu dále nabídnout:

O bylinách a jejich použití také přednáším a vedu semináře.

Mým velmi srdcovým projektem je Festival Oslavy bylin, který probíhá jednou ročně první sobotu v srpnu v Opavě. Jsem jeho hlavní organizátorkou.

Také jsem autorkou knihy Moudrost přírodního léčení, která je oslavou darů přírody a její moudrosti, mapou lidského těla, duše a mysli a pomocníkem, po kterém můžete kdykoli sáhnout. Napoví vám, jak si lze pomoci jednoduchých metod k udržet rovnováhu a pevné zdraví.