Co děláme:

Obnovujeme staré krkonošské recepty a příběhy, které s úctou k našim předkům navracíme zpět do povědomí a srdcí návštěvníků Krkonoš. Vše tvoříme tak jako dříve poctivou lidskou ruční prací a kvalitními, převážně lokálními, surovinami.

V našich cukrárnách Grand (Janské Lázně) a Lada (Lázně Bělohrad) jsme hrdí na to, že poctivě a s láskou není jen fráze, ale skutečnost. Kupujeme jen původní suroviny a vše si sami vyrábíme od začátku do konce.

Výjimečné vlastnosti našich výrobků tkví v používání základních surovin z původního receptu, bez přídavku chemických látek, barviv a chuťových náhražek. Celý produkt je vyráběn ručně.

 Jak jsme se k tomu dostali:

Jednoho krásného nedělního odpoledne jsme seděli s přáteli u kávy a vzpomínali na naše babičky a jejich kouzelné recepty, z kterých dokázaly vyčarovat úžasně chutné buchty, dorty a jiné sladkosti.

Ách, to bylo něco… To se s dnešními cukrárenskými výrobky nedá srovnávat. Dnes je sice vše dokonalé na pohled, ale z poctivých surovin to vyrobené není a chutě jsou umělé. A to v i případech, kdy se prezentuje vlastní výroba.

A tak v našich srdcích začal hlodat červíček. Dá se v dnešní době udělat skutečně poctivý dort, aby splňoval hygienické předpisy a mohl se nabídnout lidem? A ocení vůbec někdo skutečnou poctivou práci? Nebo je to lidem jedno co konzumují, hlavně že je to sladké a dobře to vypadá?

Na tyto otázky lze odpovědět až ve chvíli, kdy to někdo zkusí… A jelikož se široko daleko v Krkonoších nikdo takový neobjevil, řekli jsme si, že to zkusíme sami.

A tak tu jsme. SA-MAPA spol. s r.o. Nadšenci, kteří si řekli, buď poctivě a s láskou, nebo nic. Od té doby přinášíme pravé chutě v poctivých dortech a zákuscích, které si vyrábíme kompletně sami.

Jsme opravdu hrdí na odkaz našich babiček a maminek a slibujeme, že naše heslo „Poctivě a s láskou“ nejsou a nebudou jenom slova…

Čím jsme výjimeční:

V našich cukrárnách-kavárnách prostředí pečlivě a s rozmyslem uspořádáno jest, aby srdce pohladilo a duše člověka odnesla si otisk co nejpříjemnější.

Obsluha, jež dobově oblečena, dotváří příjemné prostředí, milým chováním oživuje už tak pohodovou atmosféru našich cukráren. Citlivě vybíraná hudba je u nás samozřejmostí.

K výrobkům, dezertům a dortům naší poctivé výroby nabízíme kávu vlastní značky Grand praženou na zakázku rodinou pražírnou z Čech, dále kvalitní čaje Sonnentor, čerstvě dělané limonády, českou Prima zmrzlinu, prémiové čokolády a cukrovinky a mnoho dalšího.

Do budoucna plánujeme dále rozšiřovat nabídku a povědomí o tradičních výrobcích kraje Krkonoš, jak cukrářských, tak pekařských. Dá-li Bůh, rádi také zabrousíme do výroby tradičních a poctivých cukrovinek.

S úctou Vaši Fujerovi (SA-MAPA spol. s r. o.)