Někdy stačí správně uklouznout

Lenka je kreativní duše a milovník přírody už od dětství. To sbírala bylinky a aranžovala kytice. K podnikání se dostala na mateřské, nejdříve aranžovala květinové dekorace, potom pomáhala manželovi v jeho podnikání.

Byla jsem vcelku spokojená, ale po nějaké době se začal v mé hlavě ozývat hlásek, že se potřebuju věnovat něčemu kreativnějšímu. Nejspíš abych si to důkladně promyslela, podařilo se mi při běhání uklouznout na ledu tak nešťastně, že jsem si zlomila kotník, podstoupila složitou operaci a musela pak zůstat doma. Jednou večer při hledání receptu na večeři na mně na netu vykoukl recept na mýdlo, na mém oblíbeném blogu byl popis výroby mýdla, kamarádka mi vyprávěla, jak manžel propadl kouzlu přírodních mýdel, na dovolené na promenádě je prodávali… Prostě osud mi do cesty posílal jen samá mýdla. Měla jsem pocit, že to mám zkusit. Objednala jsem si knihu, studovala na netu, pak jsem si objednala suroviny a plná napětí a nervozity to poprvé vyzkoušela.“

Od mýdel pro známé po ŠUMAVA regionální produkt

Jak Lenka říká, "bohužel" se jí povedlo hned její první mýdlo a od té doby tvorbě přírodní kosmetiky zcela propadla. Na výrobu používá čistě přírodní suroviny, jako je olivový, ricinový nebo avokádový olej, bambucké máslo, bylinné maceráty a 100% čisté éterické oleje (levandule, citrus, santal, cedr a další).

Proč jsou přírodní mýdla lepší, než ta z drogerie? Nejenže úžasně voní, nezatěžují pokožku chemikáliemi, ale obsahují také glycerin. Ten přirozeně vzniká při výrobě, ale z průmyslově vyráběných mýdel se odstraňuje, aby se mohl dál použít ve farmaceutickém průmyslu. A právě glycerin pomáhá udržet pokožku vláčnou i po uschnutí.

Lenčin zápal pro mýdlařství a mýdla dělaná poctivě a s láskou nadchnly i komisi Regionální rozvojové agentury,  takže od roku 2019 ji najdete i na webu regionalniznacky.cz a její mýdla nesou označení ŠUMAVA regionální produkt.

V roce 2021 se pak značka ŠUMAVA regionální produkt rozšířila na celý sortiment kosmetiky, kterou Lenka vyrábí, a certifikát mýdlenkovských výrobků tak nese název Přírodní kosmetika ze Šumavy.

Nádherná přírodní mýdla od MýdLenky si určitě nenechávejte jen pro sebe. Je to ideální dárek pro každého, komu záleží na přírodě a nechce v koupelně přípravky plné chemie.