PhDr. Lenka Libosvárská

Co a kde dělám:

Bydlím v Opavě, jsem v předčasném důchodu.

Jak jsem se k tomu dostala:

Většinou jsem pracovala jako překladatelka a výsledky svého snažení jsem viděla až s notným odstupem (zvlášť při překládání knih). Mám ráda manuální práci a okamžité výsledky, proto jsem se ve volných chvílích začala zabývat výrobou bižuterie ketlováním, pak drátováním (wire wrappingem), pak tepáním, pak měkkým pájením (cínováním) atd. Jsem samouk, postupovala jsem metodou pokus - omyl, což bylo leckdy náročné, ale na druhou stranu nemám tendenci držet se ve vyjetých kolejích. Baví mě učit se nové věci, takže jsem přidala také malování na hedvábí a v poslední době vytvářím abstraktní obrazy.

Čím jsou moje výrobky zajímavé:

Každý kousek je originál. Kombinuji více technik a svoje šperky vyrábím co nejpečlivěji (všechny kameny zasazené technikou měkkého pájení jsou jištěny po lícové i rubové straně přiletovanými drátky, očka u řetízků jsou zaletována proti rozevření).

Používám kvalitní materiály, hlavně ocel, kůži či hedvábí; kamínky nalezené v okolí Opavy často doplňuji pravými barevnějšími minerály zakoupenými v průběhu zhruba osmi let od sběratele a od vystudovaného mineraloga/gemologa.