Jak už název napovídá, galerie je plná drátků a drátů. Galerie na drátku vznikla vlastně náhodou, a to u příležitosti účasti na jedné dobročinné akce. Je tu proto, aby přiblížila zapomenuté řemeslo našich předků – černé drátování nebo drátenictví a ukázala, co vše je možné z obyčejného drátu vyrobit.

Drátenice Jana Gilchrist drátuje hlavně po večerech, nocích a volných víkendech, přes den chodí do zaměstnání. Vyrábí mísy, koše, svícny, lampy a stínidla nebo dekorativní předměty jako jsou závěsy, věšáky, zápichy ke květinám nebo různobarevná kolečka, lapače snů, anděly a mnoho dalšího. Ráda kombinuje kovový drát s dalšími materiály jako je sklo, dřevo, hlína nebo ovčí vlna. Černý žíhaný drát je skvělý materiál, lze z něj vyrobit téměř cokoliv, a to díky jeho ohebnosti, odolnosti a pevnosti.

Je zakládající členkou a jednatelkou Spolku Fakt-Um, která pro vás zajišťuje prodejní akce a kreativní kurzy.
Jana je dráteník amatér, zde je jen malá ukázka toho, co je možné z obyčejného drátu vyrobit, ať už jde o předměty praktické jako jsou stínidla, mísy nebo koše, ale také drobné výtvory ke zkrášlení vašich domovů. Drátované předměty jsou zkombinované také s korálky, s ovčí vlnou, knoflíky, keramickou hlínou nebo dřevem.
Vyrábí i na přání.