Co a kde dělám:

Můj ateliér se nachází ve městě, které proslulo výrobou sirek a v současné době je označováno jako Brána Šumavy. Ve své dílně na Šumavě se zabývám tvorbou dekorativní keramiky, od drobných dekorativních předmětů až po velké plastiky. Upřednostňuji tvorbu „volnou rukou“. Pracuji s nejrůznějšími keramickými materiály. Kombinuji a používám různé postupy. Základem je 2x vypalovaná šamotová hlína. 

Jak jsem se k tomu dostala:

Kouzlo tvoření z keramické hlíny jsem objevila zhruba před 17ti lety, kdy jsem začala chodit u nás v Sušici na keramický kroužek pro rodiče s dětmi. Byla to láska na první pohled. Začala jsem vyrábět dárky pro rodinu a přátele. Půjčovala jsem si knihy zabývající se keramikou a modelováním. Spolupracuji s různými výtvarníky, se kterými si vyměňujeme zkušenosti.  

Čím jsou moje výrobky zajímavé:

Při své tvorbě se inspiruji různými tématy. Velmi ráda mám například téma folkloru inspirované šumavskou přírodou a historií. Jiná řada výrobků je abstraktní. Často se vše prolíná.  Výsledkem je velmi široké portfolio originálních výrobků.  Jedno však mají společné - mají za úkol vyvářet příjemnou atmosféru a přinášet lidem okolo radost.

Díky technologii výroby a používaným materiálům jsou mé výrobky vhodné jak pro vnitřní, tak pro venkovní prostory. Vyznačují se vysokou pevností a odolností vůči změnám teplot.

Soustředím se výhradně na ručně zpracované výrobky. Můžete si vybrat již hotovou keramiku, nebo si objednat něco na zakázku. Upřednostňuji individuální přístup ke každému zákazníkovi.