Tvořím a šiju, vesele si žiju :-)

Jmenuji se Lucie a živit se šitím a tvořením je můj splněný sen. Jsem vodnářka, kreativitu jsem dostala zřejmě přímo do vínku.

Šít na prodej jsem začala v roce 2008, po narození nejmladší dcery, díky internetu a nově vznikajícímu Fleru. Později jsem si koupila dřevěný stánek a začala jezdit na řemeslné trhy. Od roku 2013 jsem držitelkou certifikátu KRKONOŠE originální produkt.

Původní profesí jsem učitelka 1. stupně ZŠ s rozšířenou výtvarnou výchovou. Práci s dětmi jsem milovala, hlavně proto, že byla tvořivá a nebyla jednotvárná. Řadu let měla pro mě hluboký smysl. V době, kdy jsem učila výtvarky skoro na celém prvním stupni, jsem psala i blog o tvoření s dětmi vytvarkaprodeti. Je tam spousta nápadů na celý školní rok pro všechny věkové kategorie.

Po mnoha letech ve školství jsem se rozhodla pro velkou životní změnu. V prosinci 2019 jsem dala výpověď a od března 2020 tvořím na plný úvazek. Shodou okolností zrovna s příchodem pandemie. Až se situace uklidní, ráda bych opět pracovala i s dětmi, třeba formou výtvarných kurzů a dílniček třeba u mne v dílně nebo na trzích a jarmarcích.

Zatím plním stránky s návody na tvoření a šití sijusama.cz. V hlavě mám takovou spoustu nápadů, které ani nestíhám realizovat!

Bydlím v malé krkonošské vesničce, v malém rodinném domku se zahradou. Mám velkou rodinu, manžela, tři děti (dvě z nich už jsou dospělé) a už i dvě vnoučata. Starší dcera mi občas pomáhá se šitím, mladší mi radí, co se právě „letí“ a vnoučata inspirují.

Ráda jezdím na trhy a prodejní akce. Ve Vrchlabí, které je od nás asi 3 km, pořádáme už několik let spolu s kamarádkami FLERJARMARKY.

Nedávno jsem udělala další krok do neznáma. Protože se ráda stýkám s lidmi a „chození do práce“ mi moc chybělo, otevřela jsem si ve Vrchlabí malý obchůdek s dílničkou.

Jsem ráda, že jste sem zavítali. Doufám, že vám výrobky, které si třeba zakoupíte, udělají radost a budou dlouho sloužit.

Mějte krásné dny!

Vaše Lucie Hama Plecháčová